Konut Tadilat Yenileme Tasarım ve konseptlerin oluşturulması ve uygulanması

Yer alanı küçük olan daireler profesyonel bir dekorasyon ile kullanışlı ve dekoratif bir daire haline getirilebilir. Günümüzde 1+1 daire olarak nitelendirilen küçük daireler açık gri tonlarda boyanan duvarlar mobilyalarda beyaz kullanılması ile kullanışlı şirin bir eve dönüşebilir. Açık  mutfak  oturma alanı ile birlikte uyum içinde olmalıdır. Yuvarlak beyaz masa seçimi yapılarak beyaz sandalyeler ile ferah görüntü oluşacaktır. Küçük dairelerde aydınlatma seçimi de çok önemlidir. Öncelikle odaya giren aydınlık hesaplanarak mobilya yerleşimi yapılmalıdır. Kullanılan aydınlatma ışığının doğal renkte olması gerekir.

Ahşap mobilyalar doğal aydınlatmaya ilave edildiğinde küçük daireler daha ferah olacaktır. Küçük dairelerde kullanılacak canlı bitkilerde doğal bir görüntü sağlayacaktır. Küçük mutfaklarda duvar boyunca tasarlanmış ve mobilya seçimi mutfak dolabına uyum sağladığında mutfak ile mobilya renk uyumu olduğunda küçük kullanım alanı olan evler daha kullanışlı görünecektir. Küçük dairelerdeki  yatak odaları doğal aydınlatma ile açık tonlar tercih edildiğinde ferah kullanışlı bir yatak odası ortaya çıkacaktır.

Küçük dairelerde günümüzde  mekanizma sistemi ile çalışan gündüz koltuk daha sonra yatak olacak sistemlerde kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat